Pomiary elektryczne – czy są konieczne?

elektryk pomiary

Planujesz wprowadzić się do nowego domu? Sprawdź o czym musisz pamiętać, zanim to zrobisz.

W każdym nowopowstałym budynku mieszkaniowym trzeba koniecznie wykonać niezbędną instalację elektryczną, aby można było zapewnić właściwe warunki. Warto zauważyć, że mimo wszystko każda nowa instalacja jest zmuszona przejść odpowiedni odbiór przez elektryka. Aby się tak faktycznie stało, całość musi spełniać pewne normy, które mają związek z pomiarami elektrycznymi. Pamiętajmy, że przegląd instalacji elektrycznej jest bardzo istotny nie tylko dla bezpieczeństwa, ale również z wielu innych powodów.

Sprawdzenie instalacji to rutynowe działanie

Bez dokonania właściwego odbioru elektryk nie pozwoli nam korzystać z danej instalacji elektrycznej. W tym wypadku pomiary elektryczne Wrocław są po prostu uzasadnione, ponieważ w ten sposób sprawdza się poprawność funkcjonowania całej instalacji i jeśli nie ma żadnych dodatkowych problemów, to można ją bezpiecznie użytkować. Pamiętajmy, że taki praktyczny odbiór instalacji elektrycznej może wykonać jedynie elektryk posiadający właściwe uprawnienia. Osoby bez wspomnianych uprawnień nie mogą wykonywać tego typu pracy. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku pomiarów trzeba szczególną uwagę zwrócić na pomiary ochrony przeciwporażeniowej. Na pewno jest to jeden z tych elementów, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla osób użytkujących instalację. Jeśli pomiary są nieprawidłowe, to wtedy takowa instalacja nie nadaje się do użytku. Tylko elektryk Wrocław jest tak naprawdę w stanie stwierdzić, czy dana instalacja nie jest zagrożeniem.

Regularna kontrola sprawności instalacji podstawą uzyskania ubezpieczenia

Oczywiście tego typu kontrole wykonuje się także w starych budynkach, gdzie niebezpieczeństwo pożaru wskutek wadliwego działania instalacji elektrycznej jest o wiele bardziej prawdopodobne. Na pewno warto dzisiaj zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa i mieć świadomość, że taki odbiór instalacji to konieczność. Nawet jeśli nie zrobimy tego teraz, to w późniejszym czasie i tak elektryk będzie musiał dokonać takich pomiarów. Jest to ważne ze względu na zapisy w polisach ubezpieczeniowych, gdzie podstawą uzyskania odszkodowania jest regularna kontrola instalacji elektrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *