Magia w polskim wydaniu – magiczne miejsca w kraju

magiczne miejsca

Pogoń za mistycyzmem i ezoterycznymi doznaniami jest coraz bardziej popularym sposobem spędzania wolnego czasu. Już nie tylko interesujemy się horoskopami i wróżbami, ale zaczynamy też szukać miejsc, które mają w sobie chociaż niewielką część “magii”. Również w Polsce nie brakuje miejscówek, jakie uważane są za szczególnie magiczne i tajemnicze. Przyciągają one uwagę nie tylko ezoteryków i osób zainteresowanych niewyjaśnionymi zjawiskami, ale również zwykłych ludzi. W tych ostatnich wzbudzają głównie ciekawość, czy faktycznie będąc w takim miejscu, coś “poczują”.

Do najbardziej popularnych, ale i powszechnych miejsc uchodzących za na swój sposób magiczne, zaliczają się przede wszystkim tak zwane czakramy

Jak możemy przeczytać w serwisie https://wrozbytarot.online/magiczne-miejsca/ , ich pochodzenie wywodzi się z wierzeń ezoterycznych, które mają swój początek w naukach wschodu. Czakramy są bardzo otwartymi miejscami magicznymi, które oddziałują w szczególności na psychikę osób je odwiedzających. W Polsce najczęściej wymienia się czakramy wawelski i karkonoski. Oprócz tego atmosferę magiczną można poczuć w starych, opuszczonych i bardzo zniszczonych zamkach. W szczególności w takich, w których ruch turystyczny (mimo że istnieje) jest stosunkowo niewielki, a przepływ energii nie zostaje za bardzo zaburzony. Do takich miejsc zalicza się w Polsce na przykład zamek Krzyżtopór, zamek w Ogrodzieńcu oraz w Drzewicy. Niezwykla atosfera tych budowli jest bardzo odczuwalna dla osób wyjątkowo wrażliwych na zjawiska ezoteryczne.

Co ciekawe, Polska ma też swoje własne Stonehenge w postaci kamiennych kręgów odnalezionych na Kaszubach

Nie są one tak okazałe jak te z Wysp Brytyjskich, ale niewątpliwie też kryją ogromne tajemnice. Zwłaszcza że w kręgu odkryto starożytne groby o niewyjaśnionym pochodzeniu; 20 kurhanów mimo dokładnego przebadania nie ujawniło żadnych sekretów, więc nadal nie wiadomo, czy powstały w wyniku np. kultu religijnego. Nie ma jednak wątpliwości, że w Polsce, mimo ze chrześcijańskiej od wieków, można bez problemu natknąć się na liczne magiczne miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *