W co ubrać… niemowlaka. Trzy podstawowe typy popularnych ubranek

ubranka dla niemowląt 2

Ubranka przeznaczone dla dzieci stanowią bardzo specyficzną grupę odzieży. Nie tylko ze względu na swój często osobliwy krój zupełnie różny od tego spotykanego w ubraniach dla dorosłych. Przede wszystkim wyróżniają się o wiele ostrzejszymi standardami jakościowymi dotyczącymi głównie użytego materiału, ale też sposobu szycia ubrań i ich wykańczania. Przykładowo porządnie wykonane ubranka niemowlęce nie mogą mieć wystających metek, które mogłyby drapać skórę dziecka. Nie powinny mieć też wystających elementów (lub ich użycie powinno być ograniczone do minimum), a systemy zapięciowe nie mogą być za bardzo skomplikowane, aby nie utrudniać przebierania malucha.

Obecna moda noworodków opiera się na trzech głównych rodzajach ubranek

To pajacyki, bodziaki oraz śpioszki a także wszelkie ich odmiany jak rampersy czy kombinezony. Wyróżnia je podobna budowa: jednoczęściowa, z intuicyjnymi napami (lub rzadziej suwakami), dzięki czemu łatwo się je zakłada i zdejmuje. Dodatkowo modele dobrej jakości wykonane są z najlepszej bawełny, która wykazuje właściwości antyalergiczne i nie uczula, ani nie powoduje zaczerwień na skórze. Delikatny materiał chroni ją przed podrażnieniami, działaniem promieni słonecznych oraz chłodem. O ile też śpioszki – chociażby z racji samej nazwy – to ubranko przeznaczone typowo do snu i raczej dla noworodków i małych niemowląt, które przesypiają wiele godzin dziennie, o tyle body i pajacyki są strojem bardziej uniwersalnym. Sprawdzą się w wielu różnych sytuacjach, począwszy od zwykłego spaceru w wózku, poprzez zabawę na świeżym powietrzu, a skończywszy na ważnej uroczystości np. chrzcinach dziecka.

W pierwszych miesiącach życia dziecka te trzy typy ubranek zdecydowanie wystarczą

Kupowanie wtedy spodenek, spódniczek i wszelkiego rodzaju koszulek może okazać się… mało efektywne, ponieważ dzieci bardzo szybko z nich wyrosną. Z kolei pajacyki czy bodziaki bez problemu posłużą maluchowi nawet przez kilka miesięcy. To możliwe dzięki elastyczności materiału oraz odpowiedniemu krojowi ubranka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *