Nie wiesz jak urządzić mała kuchnię? Sprawdź!

mała kuchnia

Większość z nas marzy o wielkiej kuchni. W praktyce jednak często mamy do czynienia z niezbyt wielkimi pomieszczeniami kuchennymi (zwłaszcza w blokach). Aby pomóc Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń, przedstawiliśmy kilka wskazówek dotyczących dekoracji małej kuchni i uczynienia jej bardziej przestronną.

Zmaksymalizuj swoją przestrzeń jadalną

W małych pomieszczeniach znalezienie miejsca dla gości może być trudne, ale brak miejsca na stół jadalny z 12 miejscami nie jest powodem, aby nie urządzać przyjęcia. Wyspa kuchenna może z łatwością pomieścić kilka schowanych hokerów, a mały stolik bistro można z łatwością przekształcić w większy. Poszukaj stołów rozkładanych, które mogą pomieścić więcej osób w razie potrzeby i rozważ zorganizowanie przyjęć obiadowych w formie bufetu, gdzie każdy może sam się obsłużyć i usiąść nieformalnie tam, gdzie jest miejsce.

Sprawdź również: Nowoczesne i funkcjonalne szafki nocne na meb24.pl

Wykorzystaj górne części szafek

Przechowywanie może być wyzwaniem w małej kuchni, ale jest jedna przestrzeń, o której często się zapomina: górna część szafek kuchennych. Niezależnie od tego, czy budujesz więcej szafek sięgających aż do sufitu, czy po prostu umieszczasz większe przedmioty na górnych półkach, wykorzystaj tę przestrzeń na swoją korzyść.

Rozjaśnij swoje ściany

Ciemne pomieszczenia wydają się mniejsze, więc rozjaśnij swoje ściany świeżą warstwą farby w jasnym odcieniu. Jeśli kochasz swoje bogate, ciemne szafki, dodaj różne rodzaje oświetlenia. Użyj oświetlenia podszafkowego, aby rozjaśnić nieco rozjaśnić przestrzeń i zaakcentować szafki. Dobre oświetlenie sprawia, że kuchnia wygląda na większą, niezależnie od koloru.

Wypróbuj bardziej funkcjonalne meble

Postaw na takie meble, które pozwolą zmaksymalizować funkcjonalność małej kuchni. Wybierz praktyczne meble, które są przydatne, ale można je łatwo przechowywać. Oto kilka pomysłów:

  • Stołki barowe bez oparcia, które można schować
  • Wysuwane szafki kuchenne lub stoły
  • Opuszczane, montowane na ścianie stoły lub deski do krojenia

Dzięki odpowiednio dobranym meblom, zyskasz sporo cennego miejsca w swojej niewielkiej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *