Leczenie ostrogi piętowej domowymi sposobami – czy to dobry pomysł?

ostroga 3

Czy leczenie ostrogi piętowej domowymi sposobami to dobry pomysł? A może lepiej sięgnąć po inne formy leczenia? To dylemat, który dosięga coraz więcej osób. Ciebie też? Nasz tekst może Ci rozwiać wszystkie wątpliwości, dlatego koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Ostroga piętowa – co to takiego?

Na początek warto ustalić, o czym mowa. Czym jest ostroga piętowa? Co oznacza ten termin? Ostroga piętowa to stan zapalny rozcięgna podeszwowego, który charakteryzuje się naroślą na pięcie w kształcie haczyka. Dochodzi do niego najczęściej wskutek odkładania się złogów wapiennych. Ostroga piętowa objawia się bólem stopy przy chodzeniu. Początkowo ból ten szybko mija, lecz z czasem staje się coraz bardziej uciążliwy i dochodzi nawet do tego, że https://dobry-ortopeda.warszawa.pl/ostroga-pietowa-jak-ja-leczyc-skutecznie zaczyna utrudniać wykonywanie podstawowych czynności.

Ostroga piętowa a formy leczenia

Ostrogę piętową można leczyć na wiele różnych sposobów. Wśród dostępnych metod można wymienić leczenie farmaceutykami, w tym np. środkami doustnymi lub zastrzykami przeciwbólowymi oraz przeciwzapalnymi. Co więcej, ostrogi można leczyć również fizykoterapią, w tym np. ultradźwiękami, czy falami uderzeniowymi. Można nawet spotkać się z przekonaniem, że ostrogi piętowe można leczyć domowymi sposobami. Wśród nich wymienia się np. leczenie moczem, robienie okładów z lodu, sody oczyszczonej, czy liści kapusty.

Ostroga piętowa – czy leczenie domowymi sposobami to dobry pomysł?

Nie od dziś wiadomo, że domowe sposoby często przynoszą zadowalające i tak może być i tym razem, ale tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z początkowym stadium schorzenia. Jeśli zapalenie przybierze na sile, to okłady z lodu lub sody oczyszczonej mogą dać tylko chwilowe ukojenie. Dlatego w takich przypadkach lepiej postawić na wsparcie fachowców, zwłaszcza że pozostają do naszej dyspozycji. To właśnie fachowiec ustali, w jakim stadium jest rozcięgno podeszwowe i zaplanuje takie leczenie, które da najlepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *