Pozyskiwanie klientów B2B. W jaki sposób robią to agencje marketingowe?

pozyskiwanie klientów

Klienci biznesowi to specyficzna grupa, do której trudniej dotrzeć w przeciwieństwie do zwykłych konsumentów. Nic więc dziwnego, że na rynku funkcjonuje duża liczba agencji wyspecjalizowanych właśnie w pozyskiwaniu klientów biznesowych (B2B). Na czym opierają one działania w celu pozyskania klienta? W jaki sposób docierają do jak największej grupy osób? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te oraz inne pytania. Koniecznie zostań z nami do końca.

Klient biznesowy to klient wymagający

Klienci biznesowi rzadziej podatni są na impulsywne decyzje zakupowe. To powoduje konieczność podjęcia znacznie większego wysiłku aby skłonić go do zakupu. Klient B2B musi otrzymać od nas doskonałą prezentacje produktu bądź usługi, którą oferujemy.

Musimy wiedzieć jakie potrzeby ma nasz klient

Pomoże nam w tym dokładne określenie profilu naszego potencjalnego klienta. Musimy przenalizować, kim jest nasz idealny klient oraz z jakimi problemami się zmaga. Będziemy mogli wtedy przygotować ofertę, która będzie najlepszym rozwiązaniem potrzeb klienta.

Jak dotrzeć do dużego grona potencjalnych klientów B2B?

Kanałów dotarcia do klienta jest mnóstwo. Ważne jest jednak to aby wybrać te najskuteczniejsze i na nich skupić się w pierwszej kolejności. Agencje marketingowe specjalizujące się w generowaniu leadów sprzedażowych najczęściej korzystają z Call Center, Email Marketing oraz Social Selling. Call Center to próba dotarcia do klienta poprzez rozmowę telefoniczną. Email Marketing polega na korespondencji elektronicznej. Natomiast Social Selling to próba pozyskania klienta poprzez platformy Social Media takie jak chociażby Linkedin, który zrzesza ogromne grono biznesmenów i pracowników.

Czy warto skorzystać z oferty agencji generującej leady?

Na pewno jest to bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które nie mają wystarczającej wiedzy marketingowej oraz rozeznania w panujących obecnie trendach. Źle opracowana strategia może bowiem przynieść całkiem odwrotne skutki, które odbiją się negatywnie na wizerunku naszej firmy. Agencje marketingowe takie jak interimsales.pl posiadają skuteczne metody pozyskiwania klientów oparte na setkach godzin rozmów z klientami. Warto z tego skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *