Kiedy powinniśmy serwisować rower?

części do rowerów 2

Komfortowa i bezpieczna jazda na rowerze jest możliwa tylko i wyłącznie przy odpowiednim serwisowaniu sprzętu. Chcąc uniknąć kosztownych i nieprzyjemnych awarii, powinniśmy dbać o regularne przeglądy techniczne swoich jednośladów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby robić to samemu. Będziemy do tego potrzebowali odpowiedniej wiedzy oraz części zamiennych.

O czym powinniśmy pamiętać w pierwszej kolejności?

Częste korzystanie z jednośladu wymaga regularnego sprawdzania takich elementów jak chociażby łożysko czy układ hamulcowy. Warto pamiętać również o regularnym czyszczeniu oraz smarowaniu napędu. W przypadku gdy korzystamy z roweru jedynie w sezonie letnim, powinniśmy zrobić mu kompleksowy przegląd techniczny tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu. Rower, który stał kilka miesięcy w bezruchu, wymaga dokładnego sprawdzenia przed pierwszą przejażdżką.

A co kiedy nie uda się zapobiec awarii?

Nawet jeśli profesjonalnie dbamy o swój pojazd, może on ulec nieoczekiwanemu uszkodzeniu. Przyczyny awarii mogą być rożne (często od nas niezależne). Warto dysponować kilkoma niezbędnymi akcesoriami, które mogą okazać się bardzo pomocne podczas awarii. Są nimi przede wszystkim: pompka, zestaw kluczy, gwintowniki, uszczelniacze oraz kleje. Zakupisz je bez problemu w sklepie z częściami rowerowymi bikestacja.pl . W przypadku większej awarii, dalsza podróż jednośladem może być niemożliwa. Wówczas będziemy musieli przystąpić do naprawy bądź zlecić ją profesjonalistom. Jeśli zdecydujemy się na tą pierwszą opcję, będziemy musieli zdiagnozować problem oraz nabyć niezbędne części zamienne. Nie musi się to wiązać z koniecznością ich żmudnego poszukiwania po sklepach. Wszystkie części bez trudu zamówimy w sklepach internetowych bez wychodzenia z domu. Sprzedawcy to najczęściej również i pasjonaci rowerów w związku z tym bardzo chętnie pomogą w wyborze najbardziej optymalnych produktów. Wystarczy zadać im nurtujące nas pytanie a z pewnością otrzymamy fachową odpowiedź, która rozwieje nasze wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *