U kogo zamówić dezynfekcję biura i innych obiektów

sprzątanie biura warszawa 5

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas nie miał potrzeby ani konieczności korzystać z usług polegających na dezynfekcji oraz ozonowaniu pomieszczeń. Sytuacja jednak zmieniła się wraz z nastaniem epidemii koronawirusa. Regularne dezynfekowanie pomieszczeń w którym przebywają ludzie to obowiązek właściciela danej firmy. Na szczęście usługę dezynfekcji oraz ozonowania pomieszczeń możemy zlecić specjalizującym się w tym firmom. Obecnie większość firm sprzątających biura posiada w ofercie profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń. Dysponują one niezbędnym do tego celu sprzętem i środkami chemicznymi. Dezynfekcji podlegają nie tylko klamki i poręcze ale również biurka, krzesła, blaty kuchenne, dywany itp. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia się wirusem, regularnej dezynfekcji powinny podlegać wszystkie powierzchnie wspólne.

Kto powinien skorzystać z usług firm specjalizujących się w dezynfekcji pomieszczeń?

Dezynfekcja pomieszczeń, w której przebywają różni ludzie (pracownicy, klienci itp.) dotyczy każdego właściciela czy najemcy danego lokalu. Oczywiście dezynfekcje możemy przeprowadzić sami jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami chemicznymi. Jest to jednak bardzo uciążliwe zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z dużymi obszarami. Z serwisu freshoffice.eu możemy dowiedzieć się, że z usług profesjonalnej dezynfekcji korzystają najczęściej właściciele biur coworkingowych, aptek, placówek medycznych, sklepów spożywczych, szkół, przedszkoli, żłobków, klubów fitness oraz magazynów. Są to obiekty przez które każdego dnia przewija się duża liczba osób. Tylko regularna dezynfekcja tego typu pomieszczeń pozwoli na zminimalizowanie się ryzyka rozprzestrzeniania wirusa.

Czy firma sprzątająca jest wystarczającym rozwiązaniem?

Zdecydowanie tak. Firmy sprzątające posiadają odpowiednie narzędzia i środki wirusobójcze z pomocą których mogą przeprowadzić kompleksową dezynfekcję pomieszczenia. Dezynfekcje warto przeprowadzać po posprzątaniu oraz usunięciu kurzu, zabrudzeń oraz śmieci z powierzchni, która będzie dezynfekowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *