Najpiękniejsze zabytki we Lwowie

Skoro Ukraina leży tak blisko polskiej granicy i nie ma problemu z tym, aby tam wjechać, to warto wykorzystać to, aby zwiedzić ten kraj i poznać najpiękniejsze zabytki znajdujące się w tym mieście. Na pierwszy cel warto obrać Lwów, gdzie znajduje się 50% zabytków całego kraju, z których część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będąc w tym mieście należy poznać wiele wspaniałych zabytków.

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywana również Katedrą Łacińską, to przykład jednego z najpiękniejszych zabytków gotyckich

Za jej budowlę odpowiedzialny jest jeden z najsłynniejszych władców polskich – Kazimierz Wielki. Wzrok na pewno przyciągną organy z 1839 roku, jak również przepiękne witraże, jakie można znaleźć w całej świątyni. Ciekawostką jest fakt, że w świątyni odbywają się msze w języku polskim, ukraińskim, łacińskim i angielskim. Będąc w pobliżu tej katedry należy koniecznie odwiedzić Kaplicę Rodziny Boimów, która znajduje się w bliskiej odległości. Piękna budowla i zdobione wnętrza zachwycają każdego dnia wszystkich mieszkańców, jak również przyjezdnych turystów. Według legendy uważa się, że osoby, które przyjechały do Lwowa, a nie zobaczyły tego miejsca mogą uważać, że faktycznie we Lwowie…nie były: https://www.kresy.com/.

Jeżeli ktoś lubi luksusowe rezydencje, to koniecznie powinien odwiedzić Pałac Potockich. Zbudowana pod koniec XIX wieku dla hrabiego Alfreda Józefa Potockiego. W 1920 na budynek spadł samolot i wyrządził wiele szkód. Dzisiaj jednak można podziwiać ten budynek w jeszcze lepszym stanie. Obecnie we wnętrzach znaleźć można Lwowską Galerię Sztuki. Dworzec Kolejowy Lwów Główny przyciąga wielu turystów. Nie tylko tych, którzy do tego miasta przyjeżdżają koleją. Osoby, które przyjeżdżają do miasta własnymi środkami komunikacji, zbiorowymi autokarami podjeżdżają tutaj, aby podziwiać tą perłę architektury. Chyba śmiało można powiedzieć, że ten dworzec swoją budowlą i pięknymi zdobieniami śmiało mógłby przypominać nie jeden pałac. Wycieczki Lwów to doskonała okazja do tego, aby zobaczyć mnóstwo imponujących miejsc znajdujących się w tym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *