Niedobór witaminy D w sezonie zimowym

zdrowie

Czy dostajesz wystarczającą ilość światła słonecznego w zimie? Jeśli nie ma dużo słońca, możesz nie mieć wystarczającej ilości witaminy D. Możesz mieć również mało magnezu. Od niskiego poziomu witaminy B12 do braku wapnia. Brak odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych ostatecznie spowoduje spustoszenie w twoim organizmie.

Suplementy mogą uzupełnić wszystko czego nie możesz dostarczyć naturalnie


Wszelkie suplementy zawierające olej muszą być spożywane z tłuszczem i muszą być przyjmowane na pełny żołądek. Witaminy E i K można wchłonąć tylko wtedy, gdy są przyjmowane z jedzeniem. Działają najlepiej, gdy są spożywane wraz z tłuszczem. Udowodniono, że ryboflawina zapobiega anemii i rakowi.

Suplementy mineralne i witaminy są bardzo ważne w dzisiejszym świecie. Świetny suplement multiwitaminowy może pomóc w zastąpieniu tych utraconych niezbędnych składników odżywczych.

Jeśli jesteś dorosły i chcesz przyjmować standardowe witaminy, być może będziesz musiał wziąć więcej niż jedną. Dorośli potrzebują więcej witamin i minerałów niż dzieci, więc jeśli je weźmiesz w malutkiej ilości, to nie wystarczy. Tylko nie przedawkuj, ponieważ przedawkowanie może być bardzo problematyczne.

Zobacz również: Wchłanianie potasu

Porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy w twoim organizmie jest wystarczająca ilość składników odżywczych.


Ludzie często zaniedbują swoje ciała jedząc niskiej jakości żywność pozbawioną niezbędnych witamin i minerałów, których człowiek potrzebuje do rozwoju.

Jeśli masz wątpliwości co do suplementu, porozmawiaj z lekarzem przed przyjęciem suplementu witaminowego lub mineralnego.

Zachowaj ostrożność, jeśli planujesz wziąć. Chociaż minerały i witaminy są ważne, możliwe jest przedawkowanie ich. Taka niebezpieczna sytuacja zwykle występuje, gdy jest ich naprawdę wiele. Problemy zależą od witaminy lub suplementu, ale nadmiar niektórych składników odżywczych może nawet zagrażać życiu.

Zarówno leki na receptę, jak i te z apteki mogą wchodzić w interakcje z suplementami. Niektóre potencjalne interakcje mogą stanowić zagrożenie dla życia. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą na temat wszelkich działań niepożądanych danego leku czy suplementu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *