Lemoniada na gorące dni.

Każdy z nas w upalne lato marzy o schłodzeniu swojego organizmu, poczuciu orzeźwienia i odświeżenia. Szukamy więc idealnego napoju, który nam to da, a takim jest powszechnie znana lemoniada. Lemoniada Warszawa, to napój o wielu recepturach, w zasadzie wszystko zależy od naszych preferencji smakowych. Może ona być słodka, wytrawna, a nawet ostra. Sporządzamy ją na bazie wody niegazowanej, gazowanej, mineralnej lub źródlanej, najlepiej z dodatkiem lodu.

W najbardziej popularnym wydaniu możemy spotkać lemoniadę zrobioną z dodatkiem cytryny i mięty.

Jednak mogą to być także inne owoce, np. arbuz, maliny, pomarańcza, czy limonka. Dodatkowo mile widziane jest i bardzo modne, dodawanie ziół do lemoniady. Powodzeniem cieszy się tu mięta, szałwia, melisa, tymianek, a nawet bazylia. Należy pamiętać, że lemoniada, to zdrowy napój jeśli jest przygotowywany przez nas samodzielnie, te sklepowe to nieskończona ilość cukru i substancji chemicznych. Można także do wody dodać wyciśnięty sok z pomarańczy, to dodatkowo powoduje zabarwienie naszego napoju. Napój ten, jest szczególnie ważny latem, kiedy częściej się pocimy i tracimy wodę z naszego organizmu.

Domowa lemoniada to źródło witamin, doskonały sposób zaspokojenia pragnienia, najlepszy i najzdrowszy sposób nawadniania organizmu ale i nieodparta przyjemność smakowa. Dodanie cytryn do napoju, zwiększy proces usuwania toksyn z naszego organizmu oraz w doskonały sposób wpłynie na procesy trawienne i oczyszczanie krwi, dodatkowo wpłynie korzystnie na nasz metabolizm i sprawi, że nasza cera będzie jędrna i elastyczna. Taki napój sprawdzi się nie tylko w codziennym spożywaniu ale i na wszelkiego rodzaju imprezy, tworzy on bowiem w dzbanku, wraz z kostkami lodu, barwną kompozycję.

Dla tych, którzy nie bardzo przepadają za piciem samej, czystej wody, lemoniada jest świetnym sposobem na urozmaicenie sobie tak niezbędnego dla człowieka napoju, jakim jest woda.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *